GİRESUN ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

PIRLS 2021 Okul Ziyareti Gerçekleştirildi

50'den fazla ülkede uygulanacak olan Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırması (PIRLS 2021), moral ve motivasyon ziyareti gerçekleştirildi. 2021 yılında ülkemizde 48 il 192 okulda uygulanacak olan araştırmada ilimizi Gedikkaya İlkokulu 4/A sınıfı temsil edecektir.  Giresun Ölçme Değerlendirme Merkezi olarak İl Müdür Yardımcımız Ergin AYBAR eşliğinde gerçekleştirilen ziyarette öğrencilerimize İl Müdürümüz Ertuğrul TOSUNOĞLU'nun motivasyon mesajı iletilerek PIRLS uygulaması hakkında bilgilendirme yapıldı. Gerçekleştirilen ziyarette okul idaremizin, Yağmur öğretmenimizin ve öğrencilerimizin PIRLS uygulamasına hazır oldukları ve motivasyonlarının yüksek olduğu görüldü.
PIRLS 2021 Okul Ziyareti Gerçekleştirildi

Okul ziyaretimizde PIRLS ile ilgili hazırladığımız broşürleri öğrencilerimize dağıtıldı, afişlerimiz okulun belli yerlerine öğrenciler tarafından asılması sağlandı.

PIRLS araştırması, ilkokul 4. sınıf öğrencilerinin farklı metin türlerine göre okuduğunu anlama becerilerini ve okuma alışkanlıklarını ortaya koymayı hedeflemektedir.

PIRLS araştırmasında, öğrencilerin okuma becerilerini belirlemek için bilişsel testler ile öğrencilerin bu becerilerini etkileyen faktörleri belirleyebilmek amacıyla okul, öğretmen, öğrenci ve veli anketleri uygulanmaktadır.

Ülkemiz PIRLS araştırmasına sadece 2001 yılında katılmıştır. 2021 yılında beşinci döngüsü yapılacak olan PIRLS 2021 araştırmasına ülkemiz 20 yıl aradan sonra tekrar katılacaktır.

Gaziler, 159. Sk. No21, 28200 Giresun Merkez/Giresun - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.